Posted: Nis 23, 2019

Görülen lüzum üzerine kamuoyunu bilgilendirmek üzere yapılan duyuru

Sağlık Bakanlığı olarak, T.S.H.D tarafından “Ambalajlanmış Kaynak ve İçme Suyu Yasası” uyarınca, ülkemizde faaliyet gösteren tüm ambalajlanmış içme suyu üretim tesislerinin sadece damacana hatlarında yapılan denetim ve dolayısı ile analizler neticesinde, damacana su üretimi veya dolumu yapan Asya Su, Hediyem Su, Kösedağ Su, Aysu firmalarının damacana üretim hatlarında tespit edilen limit üstü Bromat miktarı ile ilgili gerekli düzeltici faaliyetlerin yapılması hususunda söz konusu firmalar ikaz edilmiş ve sadece damacana üretim faaliyetleri yedi gün süre ile test amaçlı üretim yapılması dışında durdurulmuştur.

Devamı
Posted: Nis 22, 2019

Dört su firmasının üretimi durduruldu

Sağlık Bakanlığı, T.S.H.D tarafından  “Ambalajlanmış Kaynak ve İçme Suyu Yasası” uyarınca her ay yapılan su analizlerine Bromat’da eklenmiştir.

Devamı
Posted: Nis 22, 2019

Besim, 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’na katılacak

KKTC Sağlık Bakanı Filiz Besim, 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı’na (24-27 Nisan 2019, İstanbul) katılmak üzere bu akşam İstanbul’a gidiyor. Bakan Besim’e Bakanlık Müdürü Ceyhun Ümiter ve Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu eşlik edecek.

Devamı
Posted: Nis 22, 2019

Sağlık Bakanlığı sigara denetimlerini sürdürüyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ekipleri, 44/2008 Tütün  Ürünlerinden Korunma ve Denetim Yasası uyarınca, ada çapında toplam 27 iş yerinde sigara denetimi gerçekleştirdi. Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne bağlı müfettişler, 2019 Ocak ve Mart aylarında restoran, bar, otel ve casinolar gibi işyerlerinde denetim yaptı. Denetimler sonucunda;

Devamı
Posted: Nis 21, 2019

Kadın odaklı bir sağlık sisteminin oluşturulması amacıyla düzenlenen Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı yapıldı

Besim: "Hedefimiz daha mutlu gelecek, kadınların sağlık sistemine kolay ulaşması"

Devamı
RSS
First45678910111213Last