Posted: Nis 15, 2019

Bakan Besim, Elektrik Mühendisleri Odası ve Biyomedikal Mühendisleri Komitesi ile görüştü

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’ndan Samet Biricik ve Zeka Fındık, Biyomedikal Mühendisleri Komitesi Başkanı Ali Işın ve komiteden temsilcilerin yer aldığı heyetle bakanlıkta görüşmede bulundu.

Devamı
Posted: Nis 11, 2019

Sağlık Afet ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı Sempozyumu yapıldı

Sağlık Bakanlığı, hastanelerde ve sağlık kurumlarında afet birimi kurmak için harekete geçti… KKTC’de “Sağlık Afet Planı ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı” oluşturulması ve geliştirilmesi için, Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla Yakın Doğu Üniversitesi’nde Sağlıkta Afet ve Acil durum yönetimi sempozyumu düzenlendi.

Devamı
Posted: Nis 8, 2019

Sağlık Afet Planı ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı Sempozyumu 8 Nisan Pazartesi gerçekleşiyor

Ülkemizde yaşanan afet ve acil durumlardan dolayı ihtiyacını hissettiğimiz Sağlık Afet Planı ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı oluşturulması ve geliştirilmesi için TC Sağlık Bakanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Sempozyum ve Eğitimleri 8 Nisan 2019 Pazartesi saat 16.00’da Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi toplantı salonunda gerçekleşecek. 

Devamı
Posted: Nis 6, 2019

İskele Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı

Sağlık Bakanı Filiz Besim,  insanlara evde sağlık hizmeti sunulmasının son derece önemli ve anlamlı olduğunu söyledi. Bakan Besim bu açıklamayı İskele Belediyesi’ni ziyaretinde yaptı. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile Sağlık Bakanı Filiz Besim, İskele AKM’de düzenlenen törenle Evde Sağlık Hizmetlerini kapsayan işbirliği protokolüne imza koydular.

Devamı
Posted: Nis 6, 2019

Kanser Kayıt Projesi sonucunda derlenen 2012-2016 verileri basın toplantısı ile açıklandı

Sağlık Bakanlığı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi arasında ortak yürütülen Kanser Kayıt Projesi sonucunda derlenen 2012-2016 verileri, bugün düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Devamı
RSS
12345