Posted: Nis 22, 2019

Sağlık Bakanlığı sigara denetimlerini sürdürüyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ekipleri, 44/2008 Tütün  Ürünlerinden Korunma ve Denetim Yasası uyarınca, ada çapında toplam 27 iş yerinde sigara denetimi gerçekleştirdi. Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne bağlı müfettişler, 2019 Ocak ve Mart aylarında restoran, bar, otel ve casinolar gibi işyerlerinde denetim yaptı. Denetimler sonucunda;

Devamı
Posted: Nis 21, 2019

Kadın odaklı bir sağlık sisteminin oluşturulması amacıyla düzenlenen Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı yapıldı

Besim: "Hedefimiz daha mutlu gelecek, kadınların sağlık sistemine kolay ulaşması"

Devamı
Posted: Nis 19, 2019

KKTC’de ilk kalp nakli gerçekleşti

KKTC’de ilk kalp nakli gerçekleşti. Beyin ölümü gerçekleşen bağışçıdan alınan kalp, 49 yaşındaki Veli Çelik’e hayat verdi. Sağlık Bakanı Filiz Besim, Antalya Üniversite Hastanesi işbirliğinde Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen 6 saatlik ameliyatın başarılı geçtiğini, hastanın durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Devamı
Posted: Nis 18, 2019

Sağlık Bakanlığı ‘Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı' düzenliyor

Sağlık Bakanlığı ‘Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı düzenliyor. 20 Nisan 2019 Cumartesi Acapulco Convention Center, Çatalköy’de düzenlencek çalıştay saat 10.00’da başlayacak.

Devamı
Posted: Nis 18, 2019

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ekmek ve benzeri ürünlerde tuz taramaları yaptı

Tuz tüketiminin sağlığımıza etkileri, tuz kullanım oranı yüksekliğinin kronik hastalıklar için en önemli risk faktörü olduğu bilinmektedir.

Devamı
RSS
12345