Posted: Eyl 17, 2019

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi içme ve kullanma suyu ile gıda güvenliği denetimlerine devam ediyor

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı sıhhiye müfettişleri her yıl KKTC genelinde tüm bölgelerdeki okulların içme-kullanma sularından numune alarak analiz ve kontrollerini yapmaktadır.

Devamı
Posted: Eyl 12, 2019

Pilli: "Girne Akçiçek Hastanesi Acil Servisine şu ana kadar 12 kişi gelmiş, 9 kişi taburcu edilmiş, 3 yaralı müşahede altında bulunmaktadır”

Girne Arapköy yakınlarında sabaha karşı 01.30’dan sonra meydana gelen patlamanın ardından Girne Bölgesi’nde 3 adet ambulansımız ve sağlık ekipleri anında olay yerine ulaşmış ve gerekli tüm tedbirler alınmış olay yerinde birçok kişi ambulansta tedavi edilmiştir.

Devamı
Posted: Eyl 11, 2019

“Trenyolu Polikliniği hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmamaktadır"

Sağlık Bakanlığı olarak basında yer alan, Trenyolu Polikliniği’nde randevu sistemi ve hastaların sıra numarası almak için uzun süre kuyrukta sıra bekledikleri ve mağdur edildikleri haberi üzerine açıklama yapma gereği duymaktayız.

Devamı
Posted: Eyl 9, 2019

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi su depolarının genel temizlik ve bakımı hafta sonu başlamıştır

Uzun yıllardır yapılmayan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi su depolarının genel temizlik ve bakımı  hastanede mağduriyet yaratmadan hafta sonu başlamıştır. 

Devamı
Posted: Eyl 7, 2019

Pilli: "Fizyoterapistlerin hak ettiği şartlarda çalışması ve yasanın geçmesi gerektiğinin bilincindeyiz"

8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü ve Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği’nin 40. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 3. Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu gerçekleştirildi.

Devamı
RSS
12345678910Last