Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli 15 Temmuz mesajı

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli 15 Temmuz mesajı

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli 15 Temmuz mesajı

Pilli: "Anavatan Türkiye'nin müdahalesi olmasaydı bugün adada huzur, barış ve güven içinde yaşamak mümkün olmayacaktı" 

Kıbrıs Türk Halkı olarak, 15 Temmuz 1974 faşist Yunan darbesi sonucunda eli kanlı EOKACI Nikos Samson’u Kıbrıs Helen Devleti’ni ilan ederek başına geçmesini asla unutmamalıyız.

Anavatan Türkiye, Kıbrıs Türk Halkı’nın çağrısı üzerine, bizlerin can ve mal güvenliği için tek yanlı müdahale hakkını içeren garantörlüğünü kullanarak Kıbrıs’a müdahale etmeseydi bugün adada huzur, barış ve güven içinde yaşamak mümkün olmayacaktı. 

15 Temmuz 1974’teki darbenin, 46’ncı yıldönümünü anımsarken, gelinen noktada en büyük gücümüzün, Devletimiz olduğunun bilinci ile hareket etmeli, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden vazgeçmemizin söz konusu olmayacağını bir kez daha hatırlatmak isterim.

Yine bundan 4 yıl önce 15 Temmuz gecesi, Fetö Terör Örgütü'nün hain kalkışması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğine kasteden menfur darbe girişimine karşı, halkın büyük azmi ile kazanılan bir direniş zaferi sergilediğini, o gece Türk milletinin, kenetlenerek geleceğine ve devletine sahip çıkmasını saygıyla selamlıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha özgürlüğümüz, güvenliğimiz, egemenliğimiz için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, tüm gazilerimizi şükranla anıyor, sağlıklı günler diliyorum."

Dr. Ali Pilli 

Sağlık Bakanı

Print
Posted: Tem 15, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: