Sağlık Bakanı Altuğra, Kurban Bayramı nedeniyle Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ni ziyaret etti

Sağlık Bakanı Altuğra, Kurban Bayramı nedeniyle Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ni ziyaret etti

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Kurban Bayramı nedeniyle Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ni ziyaret etti.

Bakan Altuğra, ziyareti sırasında Başhekim Dr. Beyhan Berova ve sağlık çalışanlarından hastanenin ihtiyaçları ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler de aldı.

Bakan Altuğra, bayram vesilesi ile hem sağlık çalışanları hem de hastaların bayramını kutlamak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini, bu vesileyle hastanenin gereksinimleri ve çalışmaları konusunda da görüşme yaptıklarını kaydetti.

"Yeni Girne Hastanesi’nin ihalesine çıkılacak şekilde tüm hazırlıklar tamamlandı"

Girne’deki nüfus yapısı ve hastanedeki alt yapı eksiklikleri göz önüne alındığında Girne’de yeni bir hastane olmasının elzem olduğunu belirten Bakan Altuğra, yeni Girne Hastanesi’nin ihalesine çıkılacak şekilde tüm hazırlıklarının tamamlandığını kaydetti.

Hemodiyaliz Servisinde incelemelerde bulunan Altuğra, daha önce bu serviste haftada 42 Hasta bakıldığını, şu anda 3 vardiyaya çıkılarak hasta sayısının 45’e çıktığını belirtti.

Altuğra, burada hizmet alan hasta sayısının artmasıyla Girne ilçesinde ikamet edenlerin Lefkoşa 'da tedavi görmek yerine Girne Akçiçek Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ifade etti.

Altuğra, ziyareti sırasında Sağlık Bakanlığı tarafından tüm hastaneler ve sağlık merkezlerinde devam eden, Dr. Girne Akçiçek Hastanesi’nde de diyabet, hipertansiyon ve böbrek taramaları yapılan hastalarla sohbet ederek bilgiler aldı.

"Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde doktor kadrosu güçlendirildi"

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne 2 doktorun istihdam edilmesiyle doktor kadrosunun güçlendirildiğini belirten Altuğra, burada kardiyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarının her gün hizmet verdiklerini, Göğüs Hastalıkları bünyesinde solunum fonksiyon testi ünitesinin hizmete açıldığını söyledi.

"Doğuma Hazırlık Eğitimleri uzmanlar tarafından ücretsiz veriliyor"

Altuğra, Kadın Doğum için NTS Polikliniği oluşturulduğunu, aynı zamanda pandemi süresince ara verilen Doğuma Hazırlık Eğitimlerinin uzmanlar tarafından ücretsiz olarak verildiğini açıkladı.

"Girne Dr. Akçiçek Hastanesi tüm sağlık çalışanlarının özverili hizmetleri sayesinde yoğun bir nüfusa hizmet sunuyor"

Ameliyata girecek olan hastaların Anestezi Polikliniği’nde muayene olup, sonra ameliyat olduklarını belirten Altuğra, Pazartesi ve Perşembe günleri kan bağışının da yapıldığını, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin tüm sağlık çalışanlarının özverili hizmetleri sayesinde yoğun bir nüfusa hizmet sunduğunu söyledi.

Burada bulunan eksikliklerin giderilmesi için gereken adımların atılmaya devam ettiğini kaydeden Bakan Altuğra, tüm sağlık çalışanları ve vatandaşların bayramını kutladığını dile getirdi.

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Beyhan Berova da tüm hekimler ve sağlık çalışanları adına Bakan Altuğra’nın ziyaretinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Print
Yayınlanma tarihi: Tem 6, 2022,
Haber Kategorisi: HABERLER,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Ağustos 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi tarafından, Devlet Laboratuvarı'nda gerçekleştirilen Temmuz ayına ait deniz suyu analiz raporları ekte yer aldığı şekildedir. Diğer bölgelerle ilgili analiz sonuçları gelmeye devam ettikçe kamuoyu ile paylaşmaya devam edilecektir

Devamını oku
2728293031
Sağlık Bakanı Altuğra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidiyor

Sağlık Bakanı Altuğra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidiyor

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, TC Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın daveti üzerine beraberindeki heyetle birlikte yarın Bakan Fahrettin Koca ile görüşmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidiyor. 

Devamını oku
123
Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile makamında görüştü

Devamını oku
45
Bakan Altuğra, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Mergen'i ziyaret etti

Bakan Altuğra, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Mergen'i ziyaret etti

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Ankara temasları kapsamında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Mergen'i ziyaret etti

Devamını oku
67
8
Kamu sağlık çalışanları için nakil duyurusu

Kamu sağlık çalışanları için nakil duyurusu

12.08.2022 – 25.08.2022 tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Son başvuru mesai bitimine kadar olacaktır. 12.08.2022 tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde Bakanlık Arşivine başvurular alındı belgesi verilerek kabul edilecektir

Devamını oku
91011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234