Üstel: Tüm ilçelerde yeni PCR merkezlerini hizmete koyduk

Üstel: Tüm ilçelerde yeni PCR merkezlerini hizmete koyduk

Leymosun Kültür Evinde hizmet veren PCR Merkezinin kapatılmasının ardından alınan karar doğrultusunda, Uğur Mumcu Caddesi-Karakum Lemar Yanında yer alan 2 bin metre karelik alan, PCR Merkezi’ne dönüştürüldü.

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel, Bakanlık yetkilileri ve Özyalçın Şirketler Grubu Direktörleri Yağmur Özyalçın ve Yaprak Özyalçın ile birlikte hizmete giren PCR Merkezini gezerek, basına açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Dt.Ünal Üstel, Covid-19 salgını nedeniyle PCR testi uygulanmasının gerekliliğini anımsatarak, Sağlık Bakanlığı olarak vatandaşa kolaylık sağlamak için tüm ilçelerde yeni PCR merkezlerini hizmete koyduklarını ifade etti.

Girne Belediyesi Leymosun Kültür Evi’nin bir süre PCR merkezi olarak hizmet verdiğini belediyeye de süreçteki katkılarından dolayı teşekkür eden Bakan Üstel, ancak Girne Belediyesi’nin ani ve anlaşılmaz bir kararla merkezi kapattığını vatandaşın mağduriyetini gidermek için testlerin bir süre Girne Dr. Akçiçek Hastanesi Acil Polikliniği'ne kaydırıldığını hatırlattı.

Hastanede testlerde yaşanan yoğunluğu gidermek için çalışırken, Yağmur ve Yaprak Özyalçın’ın babaları Oğuz Özyalçın’ın anısına, binayı karşılıksız olarak Bakanlığa tahsis ettiğini söyleyen Üstel, Özyalçın Şirketler grubuna teşekkür etti, Oğuz Özyalçın’a rahmet diledi.

İç düzenlemesi Özyalçın Şirketler Grubu tarafından yapılan binanın bir kısmının PCR merkezi olarak hizmet vereceğini, diğer bölümünün ise önümüzdeki günlerde aşı merkezi olarak kullanılmasının hedeflendiğini dile getiren Üstel, bina yanında geniş bir otopark bulunmasının da önemli kolaylık sağladığını belirtti.

Özyalçın Şirketler Grubu'nun 2012 yılında yaşamını yitiren şirket kurucusu ve sahibi Oğuz Özyalçın anısına, binanın iç düzenlemesini de yaparak salgın süresince PCR merkezi olarak hizmet vermesi için Sağlık Bakanlığı’na karşılıksız olarak tahsis edildiği belirtildi.

2 ayrı alana bölünen binanın birinci kısmında, PCR testleri yapılırken, ikinci bölümün ise aşı merkezi olarak düzenlenmesi hedefleniyor.

Print
Yayınlanma tarihi: May 31, 2021,
Haber Kategorisi: HABERLER,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Temmuz 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve sağlık merkezlerinde diyabet, hipertansiyon ve böbrek taramaları başlatılmıştır

Devamını oku
29
Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Covid-19 pandemisinde mevcut seyrin değişmesi halinde gerekli tüm önlemleri almıştır

Devamını oku
301
Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alarak açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alarak açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Covid 19 hastalarının Ayaktan Tanı Merkezi’ndeki iki poliklinikten hizmet alabildiklerini belirterek, söz konusu hastalarının söylendiği gibi acil serviste diğer hastalarla buluşturulmadığını söyledi

Devamını oku
23
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567