Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) tarafından düzenlenen diploma törenine katıldı

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) tarafından düzenlenen diploma törenine katıldı

Bakan Altuğra, sanat-tasarım-iletişim alanlarını bir arada bulunduran sanat odaklı bir üniversitenin eğitim vermesinin ülkemiz adına büyük bir kazanım olduğunu kaydetti.

Bakan Altuğra şunları kaydetti;

Bütün fedakârlıklarınız, çabalarınız ve emekleriniz bugün bu törenle taçlanıyor. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu süreci, başarı ile tamamlayarak; mezuniyetinize hak kazandınız.

Yoğun çaba ve çalışmalarınız sayesinde, bu mutlu güne ulaştınız. Hepinizi öncelikle canı gönülden kutluyorum. Sadece başarılı olmak değil, topluma faydalı olmak ve topluma kattığınız değer önemlidir.

Siz değerli mezunlarımızın bundan sonraki süreçte meslek hayatınızda başarı göstererek örnek bir insan olacağına dair herhangi bir şüphem ve endişem yoktur.

Bugün bulunduğumuz üniversite çatısı altında ne mutlu ki bizlere çok değerli hocaların yetiştirdiği siz değerli öğrencilerimizin en mutlu olduğu, ailelerinizin sizlerle gurur duyduğu anları paylaşmaktayız.

Kültür ve sanata önem veren devletler, tarihin sayfalarında kadim bir medeniyet olarak kaydedilme şerefine de nail olmaktadırlar.

Milletler için bazen diplomasiyle, ekonomik güçle kazanılamayacak başarılar bir müzik eseri, bir edebiyat eseri, bir sinema eseriyle kazanılmaktadır.

Bu anlamda bizlere düşen görev kültür, sanat ve mimari alanda altına imza atılan yeni eserlere değer vermek, gelecek nesillere örnek olacak bu değerlere sahip çıkmaktır.

Bilmekteyiz ki, genel anlamıyla sanatın insan sağlığı üzerinde de önemli bir katkısı vardır. Müzik, resim, tiyatro ve benzeri insan eserlerinin, sadece ruhsal olarak değil, insanlar üzerinde iyileştirici bir etkileri bulunmaktadır.

Dolayısıyla Sağlık Bakanınız olarak ayrıca ürettiklerinizle insan ruhuna da iyi gelecek sanat odaklı bir üniversitenin mezuniyetinde bulunmaktan ayrıca mutluluk duymaktayım.

Bunun yanında kuşkusuz üniversiteler ülkesi olmamız nedeniyle ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize eğitimlerinde de bu katkıyı vermek bizleri bir adım ileriye taşıyacaktır.

Bu anlamda bugün ilk mezunlarını verecek olan Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde sanat-tasarım-iletişim alanlarını bir arada bulunduran sanat odaklı bir üniversitenin eğitim vermesi ülkemiz adına büyük bir kazanımdır.

Unutmayınız ki, her eser, onunla karşılaşan kişiye bir kuvvet uygular. Sizlerin gelecekte önemli eserleriniz, yaratıcı fikirlerinizle en iyi yerlere geleceğinizden kuşku duymamaktayım.

Sözlerime son verirken, bu zorlu yolu başarıyla geçmenizi yürekten tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar diler, ömür boyu mutlulukların sizlerle birlikte olmasını dilerim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Print
Yayınlanma tarihi: Tem 27, 2022,
Haber Kategorisi: HABERLER,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Temmuz 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234