Posted: Nis 19, 2019

KKTC’de ilk kalp nakli gerçekleşti

KKTC’de ilk kalp nakli gerçekleşti. Beyin ölümü gerçekleşen bağışçıdan alınan kalp, 49 yaşındaki Veli Çelik’e hayat verdi. Sağlık Bakanı Filiz Besim, Antalya Üniversite Hastanesi işbirliğinde Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen 6 saatlik ameliyatın başarılı geçtiğini, hastanın durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Devamı
Posted: Nis 18, 2019

Sağlık Bakanlığı ‘Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı' düzenliyor

Sağlık Bakanlığı ‘Kadının Doğurganlık Hakları ve Sağlığı Çalıştayı düzenliyor. 20 Nisan 2019 Cumartesi Acapulco Convention Center, Çatalköy’de düzenlencek çalıştay saat 10.00’da başlayacak.

Devamı
Posted: Nis 18, 2019

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ekmek ve benzeri ürünlerde tuz taramaları yaptı

Tuz tüketiminin sağlığımıza etkileri, tuz kullanım oranı yüksekliğinin kronik hastalıklar için en önemli risk faktörü olduğu bilinmektedir.

Devamı
Posted: Nis 15, 2019

Bakan Besim, Elektrik Mühendisleri Odası ve Biyomedikal Mühendisleri Komitesi ile görüştü

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’ndan Samet Biricik ve Zeka Fındık, Biyomedikal Mühendisleri Komitesi Başkanı Ali Işın ve komiteden temsilcilerin yer aldığı heyetle bakanlıkta görüşmede bulundu.

Devamı
Posted: Nis 11, 2019

Sağlık Afet ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı Sempozyumu yapıldı

Sağlık Bakanlığı, hastanelerde ve sağlık kurumlarında afet birimi kurmak için harekete geçti… KKTC’de “Sağlık Afet Planı ile Hastane Afet ve Acil Durum Planı” oluşturulması ve geliştirilmesi için, Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla Yakın Doğu Üniversitesi’nde Sağlıkta Afet ve Acil durum yönetimi sempozyumu düzenlendi.

Devamı
RSS
First567891011121314Last