DUYURULAR

Posted: Tem 1, 2019

KAMUOYUNA DUYURULUR

Yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Taşkent'e düşen,Suriye'ye ait S-200 savunma füzesinin sağlık açısından yarattığı herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. 

Devamı
Posted: May 29, 2019

Sağlık Bakanlığı "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” konferansı düzenliyor

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Talasemi Konferans Salonunda etkinlik gerçekleştiriliyor.

Devamı
Posted: May 21, 2019

Sağlık Bakanlığı Şubat 2018 - Mayıs 2019 Faaliyet Raporu'nu Yayınladı

Sağlık Bakanlığı olarak göreve geldiğimiz günden beri en temel misyonumuz olan temel insan hakları ve tıbbi etik kurallar çerçevesinde ırk, din, dil, etnik köken, cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği gözetmeksizin herkesin kaliteli sağlık sunumuna kolay erişimini sağlayacak insan odaklı bir sağlık sistemi oluşturmak için çalıştık. KKTC Anayasa’sının 8. maddesi, “Eşitlik Hakkı’nı ve 45. maddesi de “Sağlık Hakkı’nı güvence altına almaktadır. Hal böyle iken sağlık sisteminde yıllardır yaşanan sorunlara odaklanarak çözüm odaklı bir sağlık politikası yürütülmüştür. Sağlık Bakanlığı’nda; sağlık politikalarının üretilmesi, kamu ve özelde çağdaş sağlık hizmetlerinin sunumu ve denetlenmesi için ihtiyaç duyulan birimler oluşturulmuştur. 2018 yılında temelleri atılan ve hazırlanmaya başlanan reform çalışmalarının tamamlanması amacıyla 2019 yılındaki kısa görev süremizde de çalışmalarımıza devam ettik.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

“Doğruları söylemek, şeffaf olmak, halk sağlığını korumak, Sağlık Bakanlığı'nın en temel görevidir”

Son günlerde yapılan ambalajlanmış içme suyu analizleri ile ilgili tüm detaylar siz halkımızla paylaşılmaktadır.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

"Ambalajlanmış Kaynak ve İçme Suyu Yasası” uyarınca su analizleri devam ediyor

Devlet Laboratuvarından  gelen analiz sonuçlarına göre; aşağıdaki  firmaların, belirtilen tarihlerde üretmiş oldukları ambalajlanmış sularda Bromat Miktarı maksimum (10 μg/L) seviyenin üzerinde çıkmıştır.

Devamı
RSS
First34568101112Last