“Lefkoşa Trenyolu Polikliniği Aşı Merkezi” yeniden hizmete açıldı

“Lefkoşa Trenyolu Polikliniği Aşı Merkezi” yeniden hizmete açıldı

“Lefkoşa Trenyolu Polikliniği Aşı Merkezi” tadilat, bakım ve onarımı yapılarak, yeniden hizmete açıldı. Açılış, Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra tarafından yapıldı. Merkezin yeni çehresi, Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu ve üye lions kulüpleri ile Sağlık Bakanlığı iş birliğinde polikliniğe kazandırıldı.

Açılışa Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu Başkanı Duygu Adahan Kuran, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Çiğdem Çağa, Lefkoşa Trenyolu Polikliniği Sorumlu Hekimi Dr. Gamze Taşkın ve lions kulüpleri temsilcileri katıldı.

Altuğra: “Ülkede her alanda çok iyi noktalara gelinmesine vesile olacak”

Sağlık Bakanı Altuğra açılışta yaptığı konuşmada, gönüllü olarak, maddi karşılık beklemeden sadece kendisi ve yakınları için değil ihtiyacı olan bir kişinin yaşam kalitesini artırmanın, bireysel değil toplumun yararına olacak hedeflere ulaşmanın, ülkede her alanda çok iyi noktalara gelinmesine vesile olacağını kaydetti.

Altuğra, bu yönde çalışmalar yapan Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu ve üye lions kulüplerini, Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları iş birliği nedeniyle tebrik etti.

“Trenyolu Polikliniği’nde 66 bin 789 aşı yapıldı”

Trenyolu Polikliniği’nde birinci basamak sağlık hizmetinin verildiğini belirten Bakan Altuğra, koruyucu hizmetler kapsamında yetişkin ve çocuk çağı aşılarının rutin olarak yapıldığını söyledi. İzlem Gürçağ Altuğra, polikliniğin, Covid-19 ile mücadelede hızla toplumu aşılamak adına salgın karşısında en önemli unsurlardan biri olduğunu dile getirdi.

Sağlık Bakanı Altuğra, Lefkoşa Trenyolu Polikliniği Aşı Merkezi’nin 2021 yılında hızla gelişmesiyle merkezde 56 bin 175, 2022 yılında ise bugüne kadar 10 bin 614 Covid-19 aşısı yapıldığını kaydetti.

Poliklinikte halka özveri ile hizmet sunan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının gayretiyle aşılamaların başarılı bir şekilde yapıldığını belirten Altuğra, tüm personele teşekkür etti.

Bakan Altuğra, aşı merkezinin daha verimli olmasında desteğini esirgemeyen Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu ve üye lions kulüplerine de teşekkürlerini sundu.

Açılışta, Sağlık Bakanı Altuğra'ya flama hediye edilirken, Bakan Altuğra da, Federasyon Başkanı Kuran'a plaket takdim etti.

Print
Yayınlanma tarihi: Haz 10, 2022,
Haber Kategorisi: HABERLER,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Temmuz 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve sağlık merkezlerinde diyabet, hipertansiyon ve böbrek taramaları başlatılmıştır

Devamını oku
29
Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Açıklama

Sağlık Bakanlığı Covid-19 pandemisinde mevcut seyrin değişmesi halinde gerekli tüm önlemleri almıştır

Devamını oku
301
Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alarak açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alarak açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Covid 19 hastalarının Ayaktan Tanı Merkezi’ndeki iki poliklinikten hizmet alabildiklerini belirterek, söz konusu hastalarının söylendiği gibi acil serviste diğer hastalarla buluşturulmadığını söyledi

Devamını oku
23
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567