1. Hastalar web sayfası üzerinden tahlil sonuçlarını nasıl alabilirler?

Hastanede tahlil yapmaya gelen hastalarımıza, tahlilleri çıktığı zaman kolaylıkla sonuçlarını danışmadan alabilmeleri için kendilerine verdiğimiz sonuç takip etiketi üzerinde bulunan işlem numarası ve kendi kişisel bilgilerini bakanlığımız web sitesindeki tahlil sonuç butonuna girdikleri zaman tahlil sonuçlarını görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirler.

2. Hastalar web sonuç takip etiketini kaybettikleri zaman işlem numaralarına nasıl ulaşabilecekler?

Hastaların sonuç takip etiketlerini kaybetmeleri durumunda hangi hastanede tahlil yaptırmışsa o hastaneyi arayıp danışma bölümündeki memurun soracağı birkaç güvenlik sorusuna cevap verebilmeleri halinde tahlil işlem numaralarına ulaşabilecekler.

3. Tahlil sonuçlarını web sitesinden görüntülemek güvenli mi?

Tahlil sonuçlarını web sitesi üzerinden görüntülemek oldukça güvenli. Hasta Sonuç Takip etiketinde bulunan işlem numarası her hasta ve her tahlil için farklıdır. Bu yüzden işlem numarası ve kişisel bilgileri doğru girilemeyen hastaların tahlil sonuçlarını görüntülemek mümkün değildir.

4. Tüm bilgileri doğru girdiği halde tahlil sonuçlarını görüntüleyemeyen hastalar ne yapmalı?

Hastalar bilgilerini doğru girdiği halde tahlil sonuçlarını görüntüleyemiyor ise tahlillerin uzman onayı verilmemiştir. Tahlili yapan kişi yaptığı günün mesai saati içinde veya dışında 7/24 tahlil sonuçlarını sorgulayıp tahlilleri onaylandığı zaman sonuçlarını görüntüleyip çıktısını alabilir.