Dinçyürek:” Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım”

Dinçyürek:” Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım”

Bakan Dinçyürek, Tabipler Birliği’ne ziyaretleri için öncelikle teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bütün meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı'nı bu vesileyle kutlamak isterim. Sizi kendimden ayrı tutmuyorum, çünkü ben bir dönem şu anda temsil ettiğiniz kurumun yönetim kurulunda görevde bulundum, halen üyesiyim, dolayısıyla Tabipler Birliği'nin bir parçasıyım" dedi.

 

Hekimlik mesleğinin hem kurumsal hem bireysel anlamda çağlar boyunca tüm toplumlarda saygı gören bir meslek olduğuna vurgu yapan Bakan Dinçyürek, bireysel olarak bu mesleğin icat edilmediğini, var olan saygınlığı ileriye götürmek için hekimler olarak kendi mesleğimize, meslek onurumuza sahip çıkarak, etik değerler içerisinde birbirimize saygı göstererek, hastalarımıza, hasta yakınlarına saygı göstererek, yapacağımız daha üst düzey çalışmalarla toplum içinde var olan saygınlığın daha yukarıya taşınacağına inancım tamdır" şeklinde konuştu.

 

Bakanlık olarak sağlık hizmetlerinde verimliliği artırmak adına Tabipler Birliği ile iş birliği içerisinde olduklarını belirten Dinçyürek, sağlıkla ilgili "Her konuyu çözümlemek hepimizin ortak paydasıdır. Bu anlayışla, yasa ile kurulan, hekimlerin her türlü çalışma düzenini denetleyen ve düzenleyen Tabipler Birliği ile birlikte çalışmak son derece önemlidir. Bizim çatışacağımız değil, birleşeceğimiz ve güç birliği yaparak ülkedeki sağlık hizmetini ve hekimlik mesleğinin onurunu daha ileriye götürmek ortak hedefimiz olmalıdır “ifadelerini kullandı.

 

Son olarak, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Bakan Dinçyürek, ziyaretleri için Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği'ne teşekkürlerini iletti.

 

“Bakanlık görevine başladığınız günden beri iletişimimiz güçlü bir şekilde devam etmektedir”

 

Ahmet Özant, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "14 Mart Tıp Bayramı ve tıp haftası içerisindeki etkinliklerimiz ve ziyaretlerimiz içerisinde talep ettiğimiz görüşmemizi kabul ettiğiniz için yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz. Sağlık bir bütündür kamusu ve özeli yoktur. Sağlık Bakanı olarak bütün hekimlerin bakanısınız. Özel sektörde gerek kamuda görev yapan bütün hekimlerin sorumlu olduğu yer Sağlık Bakanlığıdır. Sorunların çözümüne yönelik Sağlık Bakanlığı ve sizlerle iş birliğimiz ilk günden bu yana en iyi şekilde ilerledi.

 

Bugün sizlere taleplerimizin olduğu bir dosyayı takdim etmek istiyorum. Bakanlık görevine başladığınız günden beri iletişimimiz güçlü bir şekilde devam etmektedir. İş birliği neticesinde güzel adımlar atacağınıza inanıyorum. “Dedi. 

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 13, 2024,
Haber Kategorisi: HABERLER,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Temmuz 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234