Responsive image

BAKANLIK MÜSTEŞARI DOÇ. DR. DÜRİYE DEREN OYGAR
 


BAKANLIK MÜDÜRÜ ERGİN TERTEMİZ
 


BAKANLIK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ MEHMET ALİ HÜDAVERDİ
 


TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRESİ MÜDÜRÜ DR. VESİLE ERDOĞAN TOPÇOĞLU

1973 yılında Adana’da doğmuştur. 1990 yılında Erenköy Lisesi’nden mezun olmuştur. 1995 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek Okulu’nu bitirmiştir. 2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yönetimi bölümünde ikinci yüksek lisan eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Yönetimi bölümünden doktora unvanını almıştır.

 Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 1995 yılında Sorumlu Hemşire olarak görev yapmaya başlamıştır. 2009 yılında Başhemşire kadrosuna atamış ve 2021 yılında Sağlık Bakanlığı Hemşirelik Şube Amiri olmuştur. 2010 – 2014 ve 2016 – 2021 yılları arasında İstanbul Başkonsolosluğu’nda Sağlık Ataşesi görevini ifa etmiştir.  2022 yılında Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü olmuştur.

Çeşitli kültür ve sanat derneklerinde üyelikleri bulunulan Topçuoğlu’nun müzik eserleri bulunmaktadır. İngilizce bilen Topçuoğlu, evlidir.

 


YATAKLI TEDAVİ KURUMLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ DR. CENK SOYDAN


 

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1992 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1998 yılında Dokuz Eylül Tıp Fakültesi'ni 2005 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’ni bitirerek Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. Aynı yıl Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yapmaya başladı. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yanı sıra 2005 – 2009 yılları arasında Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi çatısı altında bulunan Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ve Cengiz Topel Hastanesi’nde de görev yapmıştır.  2016 yılında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019 yılında Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü olmuştur.

 

Ortopedi ve Travmatoloji alanında çeşitli yerlerde yayımlanmış bilimsel makaleleri olan Soydan’ın ayrıca bu alanda çevrileri de mevcuttur. 2020 yılından beridir Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Sağlık Teknik Komitesi’nde Eş Başkan olarak görev yapmaktadır. Türk Omurga Derneği ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği’nde aktif üyeliği bulunmaktadır. Yenicami Ağdelen Spor Kulübü, KKTC Fenerbahçeliler Derneği ve Soyer Spor Kulübünde yöneticilik yaptı. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.

 

İngilizce ve Almanca bilen Soydan, evli ve iki çocuk babasıdır.


İLAÇ VE ECZACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ SERAP KONDE
 


DEVLET LABORATUVARI DAİRESİ MÜDÜRÜ ALSEV MÜDERRİSZADE