BAKANLIK MÜSTEŞARI DOÇ. DR. DÜRİYE DEREN OYGAR


 

1971 yılında Limasol’da doğmuştur. 1989 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olmuştur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. 2001 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dahiliye İhtisası tamamlamıştır. 2004 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yandal İhtisasını nefroloji alanında tamamlamıştır. Girişimsel Nefroloji alanında Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almıştır. 2009 yılında Halk Sağlığı üzerine yüksek lisans yapmıştır. 2017 Yılında doçentlik sınavını geçerek doçent unvanı almaya hak kazanmıştır. Hollanda, Romanya ve Almanya’da diyaliz ve epidemiyoloji konularında eğitimlere katılarak sertifikalar almıştır.

Diyaliz Tedavisi, Nissenson and Fine, 2004, Güneş Kitabevi, Bölüm 21 s 341-358 (Kardiyovasküler Hastalıklar); Bölüm 27 s 425-433 (Son Dönem Diabetik Nefropatide Hemodiyaliz) ile ilgili kitap çevirisi mevcuttur. Ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası akademik yayını olan Oygar’ın akademik sunu ile bildirileri de mevcuttur.                                                                                                                                 

2004 yılında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı olarak görev yapmaya başlamıştır. 2020-2021 Yıllarında Acil Durum Hastanesi Başhekim Yrd. Olarak görev yapan Deren Oygar, 2021 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapmaktadır.

Oygar’ın, Amerikan Nefroloji Derneği (American Society of Nephrology) ile Avrupa Böbrek Vakfı (European Renal Association) gibi kurumlara üyelikleri mevcuttur. 

İngilizce ve Fransızca bilmektedir ve bir çocuk annesidir.


BAKANLIK MÜDÜRÜ ERGİN TERTEMİZ
 


BAKANLIK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ MEHMET ALİ HÜDAVERDİ
 


TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRESİ MÜDÜRÜ DR. VESİLE ERDOĞAN TOPÇOĞLU

1973 yılında Adana’da doğmuştur. 1990 yılında Erenköy Lisesi’nden mezun olmuştur. 1995 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek Okulu’nu bitirmiştir. 2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yönetimi bölümünde ikinci yüksek lisan eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Yönetimi bölümünden doktora unvanını almıştır.

 Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 1995 yılında Sorumlu Hemşire olarak görev yapmaya başlamıştır. 2009 yılında Başhemşire kadrosuna atamış ve 2021 yılında Sağlık Bakanlığı Hemşirelik Şube Amiri olmuştur. 2010 – 2014 ve 2016 – 2021 yılları arasında İstanbul Başkonsolosluğu’nda Sağlık Ataşesi görevini ifa etmiştir.  2022 yılında Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü olmuştur.

Çeşitli kültür ve sanat derneklerinde üyelikleri bulunulan Topçuoğlu’nun müzik eserleri bulunmaktadır. İngilizce bilen Topçuoğlu, evlidir.

 


YATAKLI TEDAVİ KURUMLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ DR. CENK SOYDAN


 

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1992 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1998 yılında Dokuz Eylül Tıp Fakültesi'ni 2005 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’ni bitirerek Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. Aynı yıl Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yapmaya başladı. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yanı sıra 2005 – 2009 yılları arasında Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi çatısı altında bulunan Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ve Cengiz Topel Hastanesi’nde de görev yapmıştır.  2016 yılında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019 yılında Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü olmuştur.

 

Ortopedi ve Travmatoloji alanında çeşitli yerlerde yayımlanmış bilimsel makaleleri olan Soydan’ın ayrıca bu alanda çevrileri de mevcuttur. 2020 yılından beridir Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Sağlık Teknik Komitesi’nde Eş Başkan olarak görev yapmaktadır. Türk Omurga Derneği ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği’nde aktif üyeliği bulunmaktadır. Yenicami Ağdelen Spor Kulübü, KKTC Fenerbahçeliler Derneği ve Soyer Spor Kulübünde yöneticilik yaptı. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.

 

İngilizce ve Almanca bilen Soydan, evli ve iki çocuk babasıdır.


İLAÇ VE ECZACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ ÖZLEM KESKİNOĞLU

1971 yılında Lefkoşa’da doğmuştur. 1988 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nden eczacı unvanıyla mezun olmuştur. 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Ekonomi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 

 Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde 1995 yılında Sorumlu Eczacı olarak görev yapmaya başlamıştır. 2005 yılından itibaren İlaç ve Eczacılık Dairesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2024 yılında İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü olmuştur.

İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Yunanca bilen Keskinoğlu, evli ve iki çocuk annesidir.

 


DEVLET LABORATUVARI DAİRESİ MÜDÜRÜ TARIK HAYDAR

17 Kasım 1973’de Lefkoşa’da doğdu. 1991 yılında, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde Lisans eğitimine başlayarak, 1995 yılında mezun olmuştur. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Devlet Laboratuvarı Dairesi Besin Analizleri Şubesi’nde göreve başlayıp, sırasıyla 2010 yılında Pestisit Kalıntı Analizleri Şubesinde çalışmaya başlayan Haydar, 2017 yılında Pestisit Kalıntı Analizleri Şube Amiri, akabinde 2021 yılında Devlet Laboratuvarı Dairesi Müdür Muavini görevini Nisan 2024 tarihine kadar sürdürmüş, 3 Nisan 2024 tarihi itibariyle Devlet Laboratuvarı Dairesi Müdürlüğü’ne atanmıştır.


Çalışma hayatı sırasında University of Greenwich ‘de “Food Safety and Quality Management “ alanında yüksek lisansını tamamlamış olup, Florida Üniversitesi’nde “Plant Growth Regulators in Fruits and Vegetables”, Japonyada kromatografi cihazları alanında” LC-MS/MS & GC-MS (TQ) eğitimleri”, İspanyada “Pesticide Residues”, Türkiye’de “Tübitak’ın verdiği Cihaz Validasyon Eğitimleri” başta olmak üzere birçok eğitim, kurs ve edindiği sertifikaları bulunmaktadır.

Tarımsal İlaçlar denetim kurulu üyesi olan Haydar, iyi derecede İngilizce bilip, evli ve bir çocuk babasıdır.