Sıkça Sorulan Sorular (FAQ)

1. HASTALAR WEB SAYFASI ÜZERİNDEN TAHLİL SONUÇLARINI NASIL ALABİLİRLER?


Hastanede tahlil yapmaya gelen hastalarımıza, tahlilleri çıktığı zaman kolaylıkla sonuçlarını danışmadan alabilmeleri için kendilerine verdiğimiz sonuç takip etiketi üzerinde bulunan işlem numarası ve kendi kişisel bilgilerini bakanlığımız web sitesindeki tahlil sonuç butonuna girdikleri zaman tahlil sonuçlarını görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirler.


2. HASTALAR WEB SONUÇ TAKİP ETİKETİNİ KAYBETTKİLERİ ZAMAN İŞLEM NUMARALARINA NASIL ULAŞABİLECEKLER?


Hastaların sonuç takip etiketlerini kaybetmeleri durumunda hangi hastanede tahlil yaptırmışsa o hastaneyi arayıp danışma bölümündeki memurun soracağı birkaç güvenlik sorusuna cevap verebilmeleri halinde tahlil işlem numaralarına ulaşabilecekler.


3. TAHLİL SONUÇLARINI WEB SİTESİNDEN GÖRÜNTÜLEMEK GÜVENLİ Mİ?


Tahlil sonuçlarını web sitesi üzerinden görüntülemek oldukça güvenli. Hasta Sonuç Takip etiketinde bulunan işlem numarası her hasta ve her tahlil için farklıdır. Bu yüzden işlem numarası ve kişisel bilgileri doğru girilemeyen hastaların tahlil sonuçlarını görüntülemek mümkün değildir.


4. TÜM BİLGİLERİ DOĞRU GİRDİĞİ HALDE TAHLİL SONUÇLARINI GÖRÜNTÜLEYEMEYEN HASTALAR NE YAPMALI?


Hastalar bilgilerini doğru girdiği halde tahlil sonuçlarını görüntüleyemiyor ise tahlillerin uzman onayı verilmemiştir. Tahlili yapan kişi yaptığı günün mesai saati içinde veya dışında 7/24 tahlil sonuçlarını sorgulayıp tahlilleri onaylandığı zaman sonuçlarını görüntüleyip çıktısını alabilir.