Posted: Nis 27, 2019

“Doğruları söylemek, şeffaf olmak, halk sağlığını korumak, Sağlık Bakanlığı'nın en temel görevidir”

Son günlerde yapılan ambalajlanmış içme suyu analizleri ile ilgili tüm detaylar siz halkımızla paylaşılmaktadır.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

"Ambalajlanmış Kaynak ve İçme Suyu Yasası” uyarınca su analizleri devam ediyor

Devlet Laboratuvarından  gelen analiz sonuçlarına göre; aşağıdaki  firmaların, belirtilen tarihlerde üretmiş oldukları ambalajlanmış sularda Bromat Miktarı maksimum (10 μg/L) seviyenin üzerinde çıkmıştır.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

Dört firmanın yeniden yapılan analiz sonuçları temiz çıkmıştır

Sağlık Bakanlığı ülke genelinde su analizlerine devam ediyor

Devamı
Posted: Nis 24, 2019

Tam Teşekküllü Kalp Hastanesi Yolda

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp 2019 Kongresi kapsamında, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü. TC Sağlık Bakanı Koca ve ekibi ile görüşen Besim’e Bakanlık Müdürü Ceyhun Ümiter ve Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu eşlik etti. İki bakanın samimi bir atmosferde gerçekleştirdiği görüşmede, Lefkoşa’da yapılması planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili son gelişmeler ele alındı.

Devamı
Posted: Nis 24, 2019

BİLGİLENDİRME

Ülkemizde ambalajlanmış içme suyu üreten firmaların sadece 19 litrelik damacana üretim hatlarında daha once yapılan denetimler sonucunda, Asya Su, Kösedağ Su, Aysu ve Hediyem Su firmalarının 19 litrelik damacana sularında limit üstü bromate tespit edilmesi üzerine, söz konusu firmaların sadece damacana üretim hatlarının yedi günü geçmeyecek bir sure için üretimlerinin kısıtlandığı ve sadece test amaçlı numune alınması hususunda üretim yapılmaya devam edildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı

Devamı
RSS
First3456789101112Last