Posted: Eyl 6, 2018

Besim’den KKTC’ye, ‘Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ kurulması sözü

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Türkiye Yeşilay Cemiyeti  heyetini kabul etti. Besim, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun  ve beraberindeki heyetle görüştü. Görüşmede, Kıbrıs Yeşilay Derneği Başkanı Ayşe Gökyiğit de yer aldı.Yapılan görüşmede Türkiye’de topluma bağımlılıkla ilgili önleyici ve koruyucu hizmetleri yürüten  Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin katkılarıyla, ve Sağlık Bakanlığı ile Kıbrıs Yeşilay ortaklığında,  KKTC’ye tamamen yerli istihdamla hizmet verecek Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) merkezinin kurulması için çalışmaların başlatılması kararı alındı. Görüşmede ayrıca, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin Kıbrıs Yeşilay Derneği ile birlikte yürüttüğü projeler hakkında Bakan Besim’e bilgi verildi.


Devamı
Posted: Eyl 5, 2018

Laparoskopik Fıtık Kursu başarıyla tamamlandı

Mağusa Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi, 31 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde Kıbrıs Türk Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Laparoskopik Fıtık Kursu’na ev sahipliği yaptı. KKTC’de masterclass kapsamında ilk kez düzenlenen bu kursa katılan hekimlere sertifikaları verildi.
Devamı
Posted: Eyl 5, 2018

Besim: "MS hastalarının yanındayız"

Kıbrıs Türk MS Derneği yetkilileri, dün Sağlık Bakanı Filiz Besim’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Sibel Hançerli ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Bakan Besim’e yaşadıkları bazı sıkıntıları aktardı ve destek istedi. Hançerli, KKTC’de kayıtlı 300 MS hastası bulunduğunu hatırlattı.
Devamı
Posted: Eyl 3, 2018

“Hiçbir hastamız ilaçsız bırakılmamıştır”

Thalaessemia hastalarının kullandığı “Desferal” isimli ilacın iki aydan beri hastalara temin edilmediğine dair medyada yer alan açıklamalarla ilgili Sağlık Bakanlığı olarak kamuoyunu bilgilendirme amacıyla açıklama yapma gereksinimi duyduk.
Devamı
RSS
1234