Posted: Mar 20, 2019

Bakan Besim ve Çeler Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti

Sağlık Bakanı Filiz Besim ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler Yaşlılar Haftası dolayısıyla Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti.
Devamı
Posted: Mar 19, 2019

“Hedefimiz her ilçede tüm vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza bakım sağlayacak devlete ait bir yaşam evi kurulmasıdır”

Toplumda yaşlılara karşı bir farkındalık oluşturmak ve toplumu bu konuda daha duyarlı hale getirmek amacıyla, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında, etkinlikler düzenleniyor.
Devamı
Posted: Mar 19, 2019

Sıtma ve Sivrisineklerle Mücadele Çalışmaları ülkenin dört bir yanında aralıksız devam ediyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da sıtma ile mücadele çalışmaları, Şubat ayından itibaren başlatılmıştır. Sıtma ile mücadele çalışmalarının verimli geçmesi ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına, Sağlık Bakanlığı bünyesine geçici sıhhiye işçileri alınmış ve sıtma mücadelesine destek vermek için bölgelere dağıtılmıştır. Sıtma ile mücadele çalışmaları;
Devamı
Posted: Mar 14, 2019

BESİM: “SAĞLIĞI EN ÖN PLANDA TUTTUK”

Sağlık Bakanı Filiz Besim, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, Bakanlığına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Devamı
Posted: Mar 13, 2019

Sağlık Bakanlığı “Pilav Dünyası” isimli işletmeyle ilgili belediyeyi göreve çağırdı

Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa’da sağlıksız koşullarda hizmet veren Pilav Dünyası isimli iş yeri ile ilgili Lefkoşa Türk Belediyesi Sağlık Şubesi’ne gerekeni yapması konusunda çağrıda bulundu.

Devamı
RSS
12345