Posted: Kas 29, 2018

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Uludağ Açıklama Yaptı

16 Kasım 2009’da, yürürlüğe giren “Ambalajlanmış Kaynak Suyu ve İçme Suyu Yasası 88/2009” kapsamında Sağlık Bakanlığı, her ay su fabrikaları ve su istasyonlarından aldığı numunelerden hem mikrobiyolojik, hem kimyasal analizleri rutin olarak yaptırmaktadır.

Devamı
Posted: Kas 28, 2018

Gür: Çocukların önemi büyük

Girne Ada Lions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji Servisi’ne ihtiyaç duyulan oftalmoskop ve otoskop cihazlarını teslim etti.
Devamı
Posted: Kas 27, 2018

Şiddetin önlenmesi için kurumlar arası protokol imzalandı

Lefkoşa Türk Belediyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü ve SOS Çocuk Köyü Derneği, kadınlara yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi çalışmalarına yönelik, veri toplama ve eğitim konusunda iş birliği protokolü imzaladı.
Devamı
Posted: Kas 24, 2018

Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısı ile bir açıklama yayınladı

Bakan Besim, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle ülkemizde artan şiddet olaylarına ve kadın cinayetlerine dikkat çekerek başladığı açıklamasında kadın dayanışmasının ve mücadelesinin önemini bir kez daha vurguladı.
Devamı
Posted: Kas 23, 2018

Besim: "Girne’ye yapılması düşünülen yeni devlet hastanesinin müjdesini birkaç ay içerisinde verebileceğiz"

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Girne’ye yapılması düşünülen yeni devlet hastanesinin müjdesinin birkaç ay içerisinde verilebileceğini söyledi.
Devamı
RSS
First23242526272829303132Last