Posted: May 23, 2019

SAĞLIK BAKANLIĞINDA GÖREV DEVİR TESLİMİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığında görev devir teslimi gerçekleşti. Eski Bakan Filiz Besim görevini Ali Pilli’ye devretti.

Devamı
Posted: May 22, 2019

Besim, 15 Ayda Yaptığı 15 İcraatı Anlattı

Sağlık Bakanı Filiz Besim, görevi devraldıklarında sağlıkta bekleyen çok sorun olduğunu kaydederek, “Bir saniyenin bile kaybedilmemesi gerektiğini biliyorduk. Bu bilinçle çalıştık” dedi. Besim, basın toplantısı düzenleyerek 15 ayda yaptıkları 15 icraatı anlattı.

Devamı
Posted: May 21, 2019

Sağlık Bakanlığı Şubat 2018 - Mayıs 2019 Faaliyet Raporu'nu Yayınladı

Sağlık Bakanlığı olarak göreve geldiğimiz günden beri en temel misyonumuz olan temel insan hakları ve tıbbi etik kurallar çerçevesinde ırk, din, dil, etnik köken, cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği gözetmeksizin herkesin kaliteli sağlık sunumuna kolay erişimini sağlayacak insan odaklı bir sağlık sistemi oluşturmak için çalıştık. KKTC Anayasa’sının 8. maddesi, “Eşitlik Hakkı’nı ve 45. maddesi de “Sağlık Hakkı’nı güvence altına almaktadır. Hal böyle iken sağlık sisteminde yıllardır yaşanan sorunlara odaklanarak çözüm odaklı bir sağlık politikası yürütülmüştür. Sağlık Bakanlığı’nda; sağlık politikalarının üretilmesi, kamu ve özelde çağdaş sağlık hizmetlerinin sunumu ve denetlenmesi için ihtiyaç duyulan birimler oluşturulmuştur. 2018 yılında temelleri atılan ve hazırlanmaya başlanan reform çalışmalarının tamamlanması amacıyla 2019 yılındaki kısa görev süremizde de çalışmalarımıza devam ettik.

Devamı
Posted: May 20, 2019

Sağlık Bakanı Filiz Besim Akdoğan, Değirmenlik ve İnönü Sağlık Merkezini Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Filiz Besim Akdoğan, Değirmenlik ve İnönü Sağlık Merkezini Ziyaret Etti

Devamı
Posted: May 18, 2019

Gençlerle Birlikte Tütünsüz Bir Dünya

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde "100. Yıl Kortej Yürüyüşü" sonrası etkinlik düzenlenecek.

Devamı
RSS
1234