Posted: Ağu 22, 2019

Sağlık Bakanlığı'ndan Açıklama

Ülkemizde ilk Batı Nil Virüsü  teşhisi konan ve  18 Temmuz 2019 tarihinden beri Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Kasım Aktaş dün saat 20.30’da yaşamını yitirdi.  Topçuköy’de sakin 69 yaşındaki Kasım Aktaş’ın Batı Nil Virüsü teşhisi dışında ağır ikincil sekonder hastalıkları da bulunuyordu.

Devamı
Posted: Ağu 5, 2019

Batı Nil Virüsü hastalığından korunmak için bireysel olarak almamız gereken önlemler

Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Ali Pilli’nin başkanlığında, bakanlık yetkilileri, Belediyeler Birliği, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, Biyologlar Derneği başkan ve yetkililerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Devamı
Posted: Tem 1, 2019

KAMUOYUNA DUYURULUR

Yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Taşkent'e düşen,Suriye'ye ait S-200 savunma füzesinin sağlık açısından yarattığı herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. 

Devamı
Posted: May 29, 2019

Sağlık Bakanlığı "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” konferansı düzenliyor

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Talasemi Konferans Salonunda etkinlik gerçekleştiriliyor.

Devamı
Posted: May 21, 2019

Sağlık Bakanlığı Şubat 2018 - Mayıs 2019 Faaliyet Raporu'nu Yayınladı

Sağlık Bakanlığı olarak göreve geldiğimiz günden beri en temel misyonumuz olan temel insan hakları ve tıbbi etik kurallar çerçevesinde ırk, din, dil, etnik köken, cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği gözetmeksizin herkesin kaliteli sağlık sunumuna kolay erişimini sağlayacak insan odaklı bir sağlık sistemi oluşturmak için çalıştık. KKTC Anayasa’sının 8. maddesi, “Eşitlik Hakkı’nı ve 45. maddesi de “Sağlık Hakkı’nı güvence altına almaktadır. Hal böyle iken sağlık sisteminde yıllardır yaşanan sorunlara odaklanarak çözüm odaklı bir sağlık politikası yürütülmüştür. Sağlık Bakanlığı’nda; sağlık politikalarının üretilmesi, kamu ve özelde çağdaş sağlık hizmetlerinin sunumu ve denetlenmesi için ihtiyaç duyulan birimler oluşturulmuştur. 2018 yılında temelleri atılan ve hazırlanmaya başlanan reform çalışmalarının tamamlanması amacıyla 2019 yılındaki kısa görev süremizde de çalışmalarımıza devam ettik.

Devamı
RSS
123456789