DUYURULAR

Posted: Şub 27, 2019

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde Gelişimsel Pediatri Polikliniği Devrede

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarına bağlı Gelişimsel Pediatri Polikliniği’nde hizmet verilmeye başlandı. Yeni bölümde hizmet vermeye başlayan Dr. Doğa Ceren Tekgüç, Gelişimsel Pediatrinin önemi, normal çocuk servisinden Gelişimsel Pediatriyi ayıran özellikler, özel gereksinimi olan çocukların erken tanımlanmasının önemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Devamı
Posted: Şub 26, 2019

Hasta Refakatçi Eğitiminin Önemi

Sağlık Bakanlığı, uzun yıllardır ülkede büyük sorun haline gelen ve hastanelerde ihtiyaç duyulan hasta refakatçisi konusunda adım attı. Bakanlık eğitimli, kontrollü ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde yetiştirilen ve denetlenecek olan hasta refakatçiliği programı başlattı. Hasta refakatçi eğitimini tamamlayanlar ise düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Devamı
Posted: Şub 25, 2019

112 Acil Servis Eğitimini tamamlayanlar sertifikalarını aldı

KKTC genelinde bulunan 16 istasyonda 112 Acil Ambulans Servisi'nde hizmet veren hemşire ve paramediklere uzmanlar tarafından 112 Acil Servis eğitimleri verildi. Eğitimin birinci basamağı olan, 112 Temel Modül Eğitimi’ni tamamlayanlar Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Diyabet Merkezi’nde gerçekleşen törende sertifikalarını aldılar.

Devamı
Posted: Şub 21, 2019

Sağlık Bakanlığı Bostancı’da Kansere Karşı Farkındalık Sempozyumu düzenledi

Sağlık Bakanı Filiz Besim’in himayelerinde Güzelyurt Bostancı Köyünde kansere karşı farkındalık sempozyumu gerçekleştirildi.

Devamı
Posted: Şub 21, 2019

“19 Şubat itibariyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde planlı ameliyatlar alınmaya başlamıştır”

19 Şubat tarihi itibariyle de Mağusa Devlet Hastanesi’nde planlı ameliyatlar alınmaya başlanmıştır. Gerekli görülen vakaların Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne sevk edilerek yapılması organize edilmiştir.

Devamı
RSS
1234