DUYURULAR

Posted: May 21, 2019

Sağlık Bakanlığı Şubat 2018 - Mayıs 2019 Faaliyet Raporu'nu Yayınladı

Sağlık Bakanlığı olarak göreve geldiğimiz günden beri en temel misyonumuz olan temel insan hakları ve tıbbi etik kurallar çerçevesinde ırk, din, dil, etnik köken, cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği gözetmeksizin herkesin kaliteli sağlık sunumuna kolay erişimini sağlayacak insan odaklı bir sağlık sistemi oluşturmak için çalıştık. KKTC Anayasa’sının 8. maddesi, “Eşitlik Hakkı’nı ve 45. maddesi de “Sağlık Hakkı’nı güvence altına almaktadır. Hal böyle iken sağlık sisteminde yıllardır yaşanan sorunlara odaklanarak çözüm odaklı bir sağlık politikası yürütülmüştür. Sağlık Bakanlığı’nda; sağlık politikalarının üretilmesi, kamu ve özelde çağdaş sağlık hizmetlerinin sunumu ve denetlenmesi için ihtiyaç duyulan birimler oluşturulmuştur. 2018 yılında temelleri atılan ve hazırlanmaya başlanan reform çalışmalarının tamamlanması amacıyla 2019 yılındaki kısa görev süremizde de çalışmalarımıza devam ettik.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

“Doğruları söylemek, şeffaf olmak, halk sağlığını korumak, Sağlık Bakanlığı'nın en temel görevidir”

Son günlerde yapılan ambalajlanmış içme suyu analizleri ile ilgili tüm detaylar siz halkımızla paylaşılmaktadır.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

"Ambalajlanmış Kaynak ve İçme Suyu Yasası” uyarınca su analizleri devam ediyor

Devlet Laboratuvarından  gelen analiz sonuçlarına göre; aşağıdaki  firmaların, belirtilen tarihlerde üretmiş oldukları ambalajlanmış sularda Bromat Miktarı maksimum (10 μg/L) seviyenin üzerinde çıkmıştır.

Devamı
Posted: Nis 27, 2019

Dört firmanın yeniden yapılan analiz sonuçları temiz çıkmıştır

Sağlık Bakanlığı ülke genelinde su analizlerine devam ediyor

Devamı
Posted: Nis 24, 2019

BİLGİLENDİRME

Ülkemizde ambalajlanmış içme suyu üreten firmaların sadece 19 litrelik damacana üretim hatlarında daha once yapılan denetimler sonucunda, Asya Su, Kösedağ Su, Aysu ve Hediyem Su firmalarının 19 litrelik damacana sularında limit üstü bromate tespit edilmesi üzerine, söz konusu firmaların sadece damacana üretim hatlarının yedi günü geçmeyecek bir sure için üretimlerinin kısıtlandığı ve sadece test amaçlı numune alınması hususunda üretim yapılmaya devam edildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı

Devamı
RSS
1234567