“Acil Durumlarda Kritik Hasta Yönetimi” eğitimi verildi

“Acil Durumlarda Kritik Hasta Yönetimi” eğitimi verildi

“Acil Durumlarda Kritik Hasta Yönetimi” eğitimi verildi

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Acil Durumlarda Kritik Hasta Yönetimi” eğitimi düzenlendi. Hemşire, hekim ve 112 çalışanlarına “afet triajı”, “renk kodlaması ve triaj sistemleri”,  “acil hasta triajı”, “CPR”, “acil radyolojik tetkikler” gibi konularda eğitim verildi. Lefkoşa Devlet Hastanesi Thalassemia Merkezi'nde gerçekleşen eğitim çalışmasına 200’e yakın sağlık çalışanı katıldı. Eğitimler, İstanbul’dan Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemize davet edilen Acil Tıp Uzmanı Öğretim Üyesi Dr. Ömerul Faruk Aydın başkanlığında, acil sorumlusu Uğur Durmaz ve hemşirelik yöneticisi Sibel Kibar Dağlı tarafından verildi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Umure Örs, burada yaptığı konuşmada her alanda eğitimin önemine dikkat çekerek, “Özellikle acil sağlık hizmet konularındaki eğitim çalışmaları hayati önem taşımaktadır.  Ve bu eğitimleri deneyimli uzmanlar tarafından verilmesi de ayrıca önemlidir.  Biz Sağlık Bakanlığı olarak hizmet içi eğitim çalışmalarına büyük önem gösteriyoruz.  Bugün burada konuşulacak olanlar eminim ki tüm katılımcılara değerli bilgiler sunacaktır” dedi.

Örs, ayrıca Sağlık Bakanlığı’nda ambulans şoförü olarak görev yapan ve yaşamını yitiren Cesim Duran’ın sevenleri ve ailesine başsağlığı dileyerek acılarını paylaştıklarını dile getirdi.

Print
Posted: May 3, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: