Bakan Besim ve Çeler Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti

Bakan Besim ve Çeler Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti

Bakan Besim ve Çeler Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti

Sağlık Bakanı Filiz Besim ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler Yaşlılar Haftası dolayısıyla Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti.

Ziyarette oradaki yaşlılarla sohbet eden Bakanlar, çeşitli hediyeler dağıttılar.
Ziyaretleriyle ilgili olarak basına açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Filiz Besim, Kalkanlı yaşam evine her gün birçok ziyaretçinin geldiğine işaret ederek, bunun toplumdaki büyük farkındalığın göstergesi olduğunu kaydetti. Bir toplumun yaşlısına, bakıma muhtaç veya dezavantajlı gruplara sahip çıkmasının aslında kendine ve geleceğine sahip çıkması demek olduğunu belirten Besim, Çalışma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın toplumdaki bireylerin hayatını kolaylaştıran konularda daha yapacak çok işi olduğunu söyledi.

Besim, 53 hastanın tedavi gördüğü Kalkanlı Yaşam Evinin devreye girmesiyle önemli bir ihtiyacın giderildiğini ifade ederek, hedeflerinin ülkenin her bölgesine bu tür merkezleri açmak olduğunu vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de Bakanlık olarak toplumun geleceğine sahip çıkma adına önemli sorumlulukları bulunduğunu kaydederek, bu sorumluluğu gerçekleştirirken özellikle de yaşlılar söz konusu olduğunda Sağlık Bakanlığı’yla işbirliği çalışmaları yaptıklarını anlattı.

Kalkanlı Yaşam Evi’nin iki bakanlığın yarattığı pilot çalışma olduğunu ve diğer bölgelerde de yaşlı bakım evi, huzurevi ve rehabilitasyon merkezi gibi yapılması hedeflenen çalışmalara örnek olduğunu belirten Çeler, hükümetin her alanda bir bütün olarak çalıştığına dikkati çekti.

Çeler, yeni huzurevi projesinin de en erken zamanda hayata geçirilmesi için çalıştıklarına da işaret ederek, burada dünyanın birçok ülkesine örnek olacak bir yapı planladıklarını belirtti.

Print
Posted: Mar 20, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: