“Hedefimiz her ilçede tüm vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza bakım sağlayacak devlete ait bir yaşam evi kurulmasıdır”

“Hedefimiz her ilçede tüm vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza bakım sağlayacak devlete ait bir yaşam evi kurulmasıdır”

“Hedefimiz her ilçede tüm vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza bakım sağlayacak devlete ait bir yaşam evi kurulmasıdır”

Toplumda yaşlılara karşı bir farkındalık oluşturmak ve toplumu bu konuda daha duyarlı hale getirmek amacıyla, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında, etkinlikler düzenleniyor.

Göreve geldiğimiz günden bu yana yaşlılarımızın en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlık hizmetlerini güçlendirmek adına önemli adımlar atarak, yaşlılarımızın sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşımını sağlamış bulunmaktayız.

Bu kapsamda tüm sağlık merkezlerinin özellikle kadın ve çocuk sağlığı ile birlikte yaşlılara hizmet veren merkezler haline gelmesi için gerek uzman doktor gerekse de tıbbi altyapı açısından güçlendirildi ve güçlendirilmeye devam ediyor.

4 büyük sağlık merkezimize ultrasound cihazı alındı ve kan laboratuvarları 1 ay içinde devreye giriyor. İhtiyaç duyulması halinde tüm vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza deneyimli hemşireler tarafından bölgelerine yakın sağlık merkezlerinden evde bakım olanağı sağlanıyor.

Yerli işgücü istihdamını desteklemek ve ülkemizin kanayan yarası olan hasta refakatçisi sorununu çözmek için başlatılan hasta refakatçisi projesi ile ihtiyaç duyulması halinde yaşlılarımıza Sağlık Bakanlığı tarafından eğitimi verilmiş, donanımlı hasta refakatçilerinin hizmet vermesi sağlanmış bulunuyor.

Yine devletin yaşlılara, çocuklara, zor durumdaki bireylere bakmak onları güvenceye almak yükümlülüğünden yola çıkarak, Kalkanlı Yaşam Evi’ni hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Yaşlılarımızın bakımlarının sağlandığı Yaşam Evi’nde sosyal alanları dahil olmak üzere her türlü ihtiyaçları eğitimli personelimiz tarafından karşılanıyor.

17 Aralık’ta çalışmaya başlayan ve 300 yatak kapasitesine kadar çıkabilecek durumda olan merkezimizle birlikte hedefimiz ileride her ilçede mutlaka devlete ait bir yaşam evi kurulmasıdır.
Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için en iyi sağlık hizmetlerini sunmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını yürekten kutlar, sağlıklı günler dileriz.

Print
Posted: Mar 19, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: