Başçeri, Bakan Besim’e ziyarette bulundu

Başçeri, Bakan Besim’e ziyarette bulundu

Başçeri, Bakan Besim’e ziyarette bulundu

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Sağlık Bakanı Filiz Besim’i ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Filiz Besim kabulde yaptığı konuşmada, Büyükelçi Başçeri’nin toplumu çok iyi tanıdığını kaydederek bunun Kıbrıslı Türkler için bir şans olduğunu belirtti. Bakan Besim Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün ekiplerinin kendileri için çok değerli ve çok anlamlı olduğunu söyledi.

Sağlık alanında çok güzel çalışmalar yapıldığını ifade eden Besim, “inanıyorum ki bu dönemde de çok daha muhteşem işler olacak ve biz sağlıkta da daha ileriyi, daha çağdaş olmayı zorlayacağız” dedi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, yeniden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde görev almaktan mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

Meslek hayatının on bir yılını Kıbrıs konusunu düşünerek geçirmiş birisi olarak umut ederim sizlerin yapacağı çalışmalarda ekibimiz ile birlikte Türkiye’den buraya atanmış bürokratlarımız ve Türkiye’nin imkanları ile birlikte sizlere yardımcı olabilme gayretinde olacağız.” dedi.

Başçeri, insan odaklı çalışmalara her zaman katkıda bulunmaya gayret göstereceklerini kaydetti ve “ ortak hayata geçirebileceğimiz çok sayıda proje var bu projelerin hayata geçebilmesinin takipçisi olacağız” ifadesinde bulundu.

Sağlık konusuna değinirken ise Büyükelçi Başçeri, ülkede yapılacak çok iş olduğunu, bu konularda birlikte çalışarak üstesinden gelemeyecekleri bir konu olamayacağı değerlendirmesinde bulundu. “Başçeri, Doktorlar kutsal bir işi yerine getiriyorlar. Önümüzdeki dönemde de herhangi bir ayırım olmadan sizlerin hastanesine gelenlerin de bu hizmetten yararlanacaklarından eminim” dedi

Print
Posted: Kas 8, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: