Bakan Besim, Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü ile görüşme gerçekleştirdi

Bakan Besim, Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü ile görüşme gerçekleştirdi

Bakan Besim, Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü ile görüşme gerçekleştirdi

Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın daveti üzerine İstanbul’da düzenlenen HİMSS’18 Euroasia EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı’na katılarak konuşma gerçekleştiren Sağlık Bakanı Filiz Besim ayrıca görüşmeler kapsamında TC Cumhurbaşkanlığı’nın düzenlediği 5. Tıp Dünyası Kurultayı’nda çeşitli temaslarda bulunuyor.

Sağlık Bakanı Filiz Besim ve beraberindeki heyet, TÜSPE (Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Kamu reformu kapsamında yapılması planlanan Sağlık Bakanlığı ve sisteminin reorganizasyonu konusunda iştişare edilen görüşmede sağlıkta yapılacak reformun önemine işaret edildi.

Sağlıkta kalite kontrol ve akreditasyon standartlarının oluşturulması konusunda da fikir alışverişinde bulunulan toplantıda TÜSKA Başkanı Dr. Figen Çizmeci’de yer aldı.

Temaslarını tamamlamasının ardından yarın yurda dönmesi beklenen Bakan Besim’e Bakanlık Müsteşarı Dr. Ömer Gür, Bakanlık Müdürü Ceyhun Ümiter, Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Başhekimi Dr. Mehmet Şenol eşlik ediyor.

Print
Posted: Eki 27, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: