“Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılması söz konusu değil”

“Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılması söz konusu değil”

"Cengiz Topel Hastanesi'nin kapatılması söz konusu değil"

Sağlık Bakanı Filiz Besim, dün Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelerek Cengiz Topel Hastanesi'ndeki son gelişmeler ve yapılması gerekenlerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu.

Bakan Filiz Besim, Cengiz Topel Hastanesi'nin önemli olduğu belirterek, tadilat ve yeniden yapılandırma için yeni bütçede Türkiye Cumhuriyeti ve yerel kaynaklardan para talep ettiklerini açıkladı.

Besim, hastaneye tam zamanlı bir anestezi uzmanının yanında bir de yarı zamanlı uzman alındığını, röntgen cihazının yenilendiğini, doktor kadrosunun artırıldığını ve ultrason cihazı için ihaleye çalışmalarının sürdüğünü kaydederek, Cengiz Topel Hastanesi'nin güçlenmesi için çalıştıklarının altını çizdi.

Güzelyurt Hastanesi açıldığı zaman Cengiz Topel Hastanesinin kapatılacağı söylemlerine de yanıt veren Besim, Cengiz Topel Hastanesi'nin kapatılması asla söz konusu değildir' dedi.

“Hastanenin güçlenmesi için çalışıyoruz”

Besim, hastaneye yılbaşından önce diyaliz ünitesinin hizmete girmesi için çalışmaların sürdüğüne işaret ederek, hastane yanındaki CMC Golf Sahası ve Yaşlı Bakım Evi projesinin sağlık turizmi açısından bölgeye katma değer sağlayacak projeleri olduğunu ifade etti.

Lefke Sağlık Merkezi'ni de güçlendirmek için çalıştıklarını kaydeden Besim, bölgeye yatırımların süreceğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Bakan Besim, sivil toplum örgütü temsilcilerinin taleplerini dinledi ve soruları yanıtladı.

Lefke Sağlık Ocağı ve LAÜ’yü ziyaret

Öte yandan Besim, Lefke Sağlık Ocağı’nı da ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı ve eksiklikleri yerinde tespit etti. Besim sağlık ocağı ziyaretinin ardından LAÜ’ye geçerek, Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ile sağlıkta işbirliği konularını görüştü.

Print
Posted: Eki 18, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: