Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden Açıklama

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden Açıklama

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden Açıklama

Son zamanlarda basında yer alan haberlerde hastanemizin göğüs hastalıkları servisinin kapatıldığı ve göğüs hastalarının bu uygulamadan dolayı mağduriyet yaşadıkları iddia edilmektedir.

Konunun tam olarak anlaşılması ve halkımızın aydınlatılması için başhekimlik olarak bu açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Göğüs hastalıkları diye adlandırılan servis aynı zamanda dahiliye hastalarının da tedavi gördüğü ortak kullanılan bir servistir.

Yaz aylarında diğer aylara nazaran yatan hasta sayısında belirgin düşüşler olmaktadır. Yine bu dönemde Ağusotos ayları başlarında mevcut 6 yatılı hasta sayısında düşüş görülmüştür.

Bunun üzerine hastane idare servisi toplanarak hastanemizdeki insan ve diğer kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması maksadıyla en az hastası olan (Göğüs ve dahiliye 2) Servisi 8 Ağustos tarihi itibariyle geçici olarak hizmet vermemeye başlamıştır.

Benzer uygulamalar yatan hasta sayısına bağlı olarak ihtiyaç doğrultusunda her yıl yapılmaktadır. Servisin kapatıldığı tarihteki yatan 6 hasta başta dahiliye servisi olmak üzere, başka servislere aktarılmış ve tedavilerine orada devam edilmiş olup, hiçbir hasta mağdur olmamıştır.

Ayrıca bu konu ile ilgili herhangi bir hasta veya hasta yakınından başhekimliğe şikayette bulunulmamıştır.

Geçici olarak hizmet vermeyen servis, artan hasta sayısı nedeniyle 13 Ağustos tarihinde yeniden hizmete açılmıştır.

Daha sonra ise bayram tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle yine hasta sayısında belirgin düşüş olmasından dolayı yeniden geçici olarak kapatılmış olup, ileriki günlerde ihtiyaca göre tekrar hizmet vermeye devam edecektir.

Ayrıca servisin kapalı olduğu bu dönemde, hastalarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için gerekli olan tadilatları yapma imkanı doğmuştur.

Sonuç olarak hastanemiz herzamanki gibi tüm birimleri ile Gazimağusa ve İskele Bölgesindeki halkımıza 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Bu vesile ile halkımızın Kurban Bayramını kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ederiz.

Dr. Sadrettin Tuğcu

Başhekim

 

Print
Posted: Ağu 24, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: