Besim: Her sağlık merkezinin güçlenmesi için çalışıyoruz

Besim: Her sağlık merkezinin güçlenmesi için çalışıyoruz

Besim: Her sağlık merkezinin güçlenmesi için çalışıyoruz

Sağlık Bakanı Filiz Besim, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve beraberindeki İskele Belediyesi Sağlık Birimi çalışanlarını kabul etti. Sadıkoğlu ve beraberindeki heyet, Besim’e projeleri ve bölgedeki eksiklikler hakkında bilgi verdi, bakanlıktan destek istedi.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu Sağlık Bakanı Filiz Besim’i makamında ziyaret ederek, sağlık hizmetleri ve sağlık konularında halkı bilinçlendirme amacıyla hazırlanan yıllık etkinlik programı hakkında bilgilendirdi. Görüşmede Başkan Sadıkoğlu’na Evde Sağlık Birimi Hemşireleri Berna Yalçındağ ile Gamze Özkan eşlik etti.

Besim: Yerel yönetimlerle ortak çalışmak efektifliği getirir

Bakan Besim, yerel yönetimlerin çağdaşlaşma adına attıkları her adımı mutlulukla karşıladıklarını söyleyerek, “Yerel yönetimlerle birlikte çalışırsak daha efektik projelere imza atarız. Biz bakanlık olarak belediyelerle sağlık alanındaki her projeye yardımcı olmaya hazırız” dedi. Besim, İskele Sağlık Merkezi’nin oldukça güzel bir yapıya dönüştüğünü ve güzel hizmet verdiğini vurgulayarak, doktorlarıyla birlikte efektif olarak çalışan en iyi sağlık merkezlerinden biri olduğunu ifade etti. İskele Sağlık Merkezi’ni daha da geliştirmeyi planladıklarını ifade eden Besim, belediyenin özel gereksinimli bireylerle ilgili planladığı merkez için yardıma hazır olduğunu da vurguladı. Besim, tüm sağlık merkezlerinde sigara bırakma poliklinikleri kurma çalışmalarının sürdüğünü de dile getirerek, ayrıca sağlık merkezlerinde kanser taramalarına yönelik gaita ve simir analizleri yapılmaya başlandığını kaydetti. Besim, “Her bölgede insan hayatına dokunmak, “burdayız” diyebilmek, halkımızı doğru bilinçlendirmek için canla başla çalışıyoruz. Bakanlık olarak sağlık merkezlerinin güçlendirilmesi için projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Besim,belediyenin sağladığı Evde Sağlık Hizmetinin çok güzel bir uygulama olduğunu vurguladı. Hizmetten yararlananların kontrollerinin düzenli yapılmasının önemine dikkat çeken Besim, tüm belediyelerin bu hizmetleri sağlaması gerektiğini söyledi, bunu gerçekleştiren, çağdaş belediyelerden biri olmayı başardığı için İskele Belediyesi’ni ve Başkan Sadıkoğlu’nu tebrik etti.

Sadıkoğlu: Sağlık birimimiz her geçen gün güçleniyor

Sağlık Bakanı Filiz Besim’i ziyaretinde İskele Belediyesi olarak sağlık sektöründe verdikleri hizmetler hakkında bilgi veren İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İlçede bir hastanenin olmamasının getirdiği dezavantajları ile bölge halkının sağlık sektöründeki ihtiyaçları ve talepleri hakkında bilgi verdi. İskele’deki bu eksikliği göz önünde bulundurarak İskele Belediyesi Sağlık Birimini oluşturduklarını söyleyen Sadıkoğlu, her geçen gün güçlenen Sağlık Birimi’nin İskele ve köylerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla, sosyal yardım alanlar ve özel gereksinimli vatandaşlara ücretsiz Evde Sağlık Hizmeti verildiğini ifade etti. Hizmetler arasında kolesterol, şeker ve tansiyon ölçümünün yanı sıra fizyoterapi, psikolog ve diyetisyenin olduğunu belirten İskele Belediye Başkanı, bu hizmet sayesinde İskele ve köylerindeki tüm hastaların kayıt altına alındığının altını çizdi.

Print
Posted: Ağu 22, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: