Sağlık Bakanlığı SOS Çocuk Köyü sakinlerine etkinlik düzenledi

Sağlık Bakanlığı SOS Çocuk Köyü sakinlerine etkinlik düzenledi

Sağlık Bakanlığı SOS Çocuk Köyü sakinlerine etkinlik düzenledi

Sağlık Bakanlığı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, SOS Çocuk Köyü’nde yaşayan çocuklara yönelik etkinlik düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki etkinliğe Merit Lefkoşa Hotel, Akçın LTD, Çalıkuşu LTD, Califorian Restorant, CWC Carwash&Cleaning Service, Kyrenia Cleaning ve Lefkoşa Sarayönü Lions Kulubü destek verdi. Sağlık Bakanlığı’nın öncülüğünde SOS Çocuk Köyü sakinlerine düzenlenen etkinlik Califorian Restorant’ta gerçekleştirildi.

SOS Çocuk Köyü’nde yaşayan çocuklar ve eğitmenleri Sağlık Bakanı Filiz Besim ve projeye destek veren kurum yetkililerinin de katılımıyla öğle yemeği yedi.

Yemekte çocuklara çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

Besim: Çok karamsar olmayalım

Etkinlikte açıklama yapan Sağlık Bakanı Filiz Besim, öncelikle herkesin Kurban bayramını kutlayarak, sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diledi.

Bakan Besim, bu bayram arifesinde SOS Çocuk Köyü ile birlikte olmak istediklerini söyleyerek, ülkenin çok özel günlerden geçtiğini, belki de ilerleyen günlerde daha da zorluklar yaşanacağını ama, devletin bu konuda önlemler aldığını ve çok fazla karamsarlığa gerek olmadığını belirtti.

Çocuklardan da birbirlerini sevmelerini, birbirlerine saygı göstermelerini ve ülkelerine sahip çıkmalarını isteyen Bakan Besim, projenin hayata geçmesinde Sağlık Bakanlığı’na destek veren kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Print
Posted: Ağu 17, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: