“Herhangi bir sağlık çalışanının ek mesaisinin budanması söz konusu değildir”

“Herhangi bir sağlık çalışanının ek mesaisinin budanması söz konusu değildir”

“Herhangi bir sağlık çalışanının ek mesaisinin budanması söz konusu değildir”

Basında yer alan Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen)’nin “Sağlık çalışanlarının ek mesai ödemelerinin kesilmesi, kazanılmış hakların ortadan kaldırılması “ konusundaki iddiasına bakanlığımız açıklama yapma gereği duymuştur.

“Sağlık sistemindeki iyileştirilmelerle birlikte yeni alınan ve alınması planlanan hemşireler ve sağlık personeline rağmen ek mesai ihtiyacı sürmektedir.

Sağlık Bakanlığı’nın mevcut personel eksikliğinden kaynaklanan ek mesai gereksinimi sağlık personelinin özverili çalışmalarıyla devam etmektedir. Herhangi bir sağlık çalışanının ek mesaisinin budanması söz konusu değildir. Yapılan işlem teknik bir çalışmadır ve ek mesai çalışan hiçbir personelimizi olumsuz bir şekilde etkilememiştir.

Boş kadroların en kısa süre içerisinde doldurulması içinde çalışmalarımız sürmektedir. Göreve geldiğimiz günden bu yana mevcut kadroların arttırılması için yüksek hemşire ilk atama kadrolarını 180’den 300’e çıkartarak ciddi bir artış sağlamış bulunmaktayız.

Sınavı geçen tüm yüksek hemşireler kadroya dahil edilmiş, aynı zamanda boş kalan kadrolar içinde münhal ilan edilmiş, personel eksikliğinin giderilmesi için azami gayret gösterilmektedir.

Tüm sağlık personeli gibi hemşirelerimiz de sağlık sistemimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Dolayısıyla hemşirelerimizin haklarının budanması iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Print
Posted: Ağu 6, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: